Teknoloji

TAI, yerli savaş uçaklarını TEKNOFEST İstanbul’da sergileyecek

TAI’den yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST 2023’te HÜRJET, ATAK 2, GÖKBEY, ANKA, AKSUNGUR ve HÜRKUŞ platformlarının maketleri (tasarımın ölçekli veya tam boyutlu maketi) sergilenecek. 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ​​arasında GÖKBEY, ANKA, AKSUNGUR ve HÜRKUŞ, Türkiye’den ve dünyanın birçok yerinden teknoloji tutkunları için bir uçuş gösterisi gerçekleştirecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, dünyanın en gelişmiş uçaklarından biri olacak olan 5. Nesil savaş uçağı Milli Muharip Uçak (MMU) simülatörü ile katılımcılara eşsiz bir uçuş deneyimi sunacak.

TEKNOFEST KARİYER ETKİNLİKLERİ

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından hazırlanan profesyonel stantlarda genç yetenek programları, işe alım süreçleri ve ” Mühendise sorun!“Etkinlik” ile gençler Türkiye’nin en iyi mühendisleriyle iletişime geçebilecek ve sorularına cevap bulabilecek.

HÜRKUŞ 6-10 ve HEZARFEN 11-14 Geleceğin Yetenekleri Programı“Gelişim Atölyeleri” kapsamında düzenlenen “Gelişim Atölyeleri” ile ilk ve ortaokul öğrencileri robotik kodlama/dijital oyun tasarımı alanında uygulamalı atölye çalışmaları yapabilecek.

Ana sahnede seslendirilecek HÜRKUŞ ve GÖKBEY Müzikali ile 6-8 yaş arasındaki geleceğin yetenekleri keyifli ve gelişim dolu dakikalar yaşayacak.

haber-mustafakemalpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu