Haber

Hatay’da artçı sarsıntılar devam edecek mi? Hatay artçı sarsıntıları ne zaman sona erecek? AFAD uyardı!

Afad Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların 14. gününde açıklamalarda bulundu. Peki deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların merak ettiği Hatay artçı sarsıntıları devam edecek mi? Hatay deprem bölgesinde artçı sarsıntılar devam edecek mi? Sorusu cevaplandı. Peki Hatay artçıları devam edecek mi? Hatay artçı sarsıntıları ne zaman sona erecek? AFAD uyardı!

HATAY ARTÇI ŞOKLARI DEVAM EDECEK Mİ?

Artçı sarsıntı sayısını anlatan Tatar, “Artçı sarsıntı sayısı 6 bin 40’a ulaştı. 4-5 arası artçı sarsıntı sayısı 436, 5-6 arası artçı sarsıntı sayısı ise 40 oldu. Ayrıca 6.6 büyüklüğünde deprem var. Artçı sarsıntılar bir süre daha devam edecek.Hasarlı yapılardan kaçınılması gerekiyor.

“İKİNCİ AFETLER DE OLABİLİR”

Tatar açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu iki deprem sonucunda Doğu Anadolu fay zonunun 5 farklı segmenti kırıldı. Kentte mutlaka bir miktar hasara yol açtığını biliyoruz. Bu sarsıntılar sırasında ikincil afetler de meydana gelebilir. Farklı bölgelerde heyelan ve kaya düşmelerinin olduğunu biliyoruz. Ancak şu ana kadar yerleşimleri doğrudan tehdit eden bir tehlikenin olmadığını biliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu