Haber

Son Dakika: 2023 MSÜ sınav sonuçları açıklandı!

FLAŞ HABER: MSÜ sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. 2023 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Adaylık Sınavı (MSU) Sonuçları açıklandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Sınavı 02.04.2023 tarihinde tamamlandı.

77 ilde ve 98 sınav merkezinde yapılan sınavda adaylara Türkçe testinden 40, temel matematik testinden 40, sosyal bilgiler testinden 20 ve fen bilimlerinden 20 soru olmak üzere toplam 120 soru, ve cevaplamaları için 165 dakika verildi.

MSÜ sonuçları 27 Nisan 2023 tarihinde erişime açıldı. Adaylar, MSU sınav sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr ​​internet sitesi ve ÖSYM taşınabilir uygulaması üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulayabilecek.

ÖSYM MSU SINAV SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Adaylara ayrıca bir sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sitesinde ilan edilen sonuç bilgisi adaylara tebliğ kararındadır.

MSU TABAN PUANI 2023 AÇIKLANDI MI?

Milli Savunma Üniversitesi’nin 2023 yılı taban ve taban puanları, o yıl yapılan yerleştirme işlemlerinden sonra kesin olarak alınacaktır. Öğrenciler tercihlerini bir önceki yılın satın alma noktalarını dikkate alarak şekillendirirler. 2023 MSU taban puanları listesi yayınlandığında haberimiz güncellenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu