Haber

PKK’dan Kılıçdaroğlu’na bir takviye daha: O isim Alman basınına konuştu

7’liler tablosunun cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na terör örgütünden bir destek açıklaması daha geldi.

PKK/KCK’nın sözde Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Roni Serdem, Alman basınına yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkça dile getirdi.

ALMAN GAZETESI YAYINLANDI

Alman gazetesi Junge Welt, terör örgütü PKK/KCK’nın Dış İlişkiler Komitesi üyesi Roni Serdem ile yaptığı röportajı yayınladı.

Haberde terör örgütü PKK skandal bir başlıkla ‘Kürt Özgürlük Hareketi’ olarak anılırken, “Türkiye’nin cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Serdem dikkat çekici cevaplar verdi.

KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANMASINI İSTİYORUZ

Serdem, “Kürtlerin içinde bulunduğu ‘Çalışma ve Özgürlük İttifakı’ Kılıçdaroğlu’nun temelini açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun kazanmasını istiyorum. Bence kendisine bir şans verilmeli.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazansa bile Kürtlerin sözde özgürlük mücadelesinin yoğunlaşacağını söyleyen Serdem, “Seçimden sonra da bu yolda devam edeceğiz.”

Bu, terör örgütünün Kılıçdaroğlu’na verdiği ilk takviye değil. Geçtiğimiz günlerde PKK/KCK Sözde Yürütme Kurulu Eşbaşkanı ‘Bese Hozat’ kod adlı Hülya Oran, Kılıçdaroğlu’nu oy isterken ‘iç savaş’la tehdit etti.

 

dortdivan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu